Robert Lewandowski: „Zawaliliśmy mundial, ale nie zaczynamy od początku”

W Warszawie rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Piłkarze powołani przez Jerzego Brzęczka mają przygotować się do meczów na które analizę znajdziesz w typy dnia, w rozpoczynającej się Lidze Narodów. Chociaż po nieudanym mundialu nastroje mogą być ponure, Robert Lewandowski zapewnia, że piłkarze mają o co i dla kogo walczyć: – Nie zaczynamy od początku. Po nieudanym mundialu chcemy pokazać, że nadal jesteśmy drużyną, dalej będziemy chcieli walczyć o zwycięstwa.

– Jak już przyjechałem na kadrę, to nie po to, by przyglądać się jej z boku. Będę walczył o miejsce w składzie – zadeklarował w programie ‚Dogrywka’ debiutujący w seniorskiej reprezentacji Rafał Pietrzak. Obrońca z trenerem Brzęczkiem miał już styczność w przeszłości. Zdradził nam, że obecny selekcjoner kadry miał swoje amulety, prowadząc GKS Katowice. – Pamiętam, że dopóki wygrywaliśmy, zakładał te same buty.

Debiutujący w reprezentacji piłkarz nie zamierza jednak zadowolić się samym powołaniem. W programie Sport.pl ‚Dogrywka’ zdradził: – Podchodzę do tego wszystkiego spokojnie, bo jestem pierwszy raz na zgrupowaniu. Ale skoro już tutaj jestem, nie chcę przyglądać się wszystkiemu z boku, patrzeć, jak trenujemy. Chciałbym też zagrać, pokazać się na boisku. To decyzja trenera, a ja będę robił wszystko, żeby zaprezentować się jak najlepiej.