Prezes GKS Katowice Wojciech Cygan i Marcin Janick odchodzą!

Wojciech Cygan prezes GKS Katowice odchodzi. Złożył rezygnację, podobnie wiceprezes Marcin Janicki.

Prezydent Katowic wydał oświadczenie w tej sprawie. Poniżej jego treść.

Oświadczenie prezydenta Katowic Marcina Krupy

Dziś Wojciech Cygan, Prezes Zarządu Spółki GKS GieKSa Katowice SA, oraz Marcin Janicki, Wiceprezes Zarządu, złożyli na moje ręce rezygnację z piastowanych funkcji.

Po solidnej i obiecującej rundzie jesiennej w wykonaniu piłkarzy, runda wiosenna przyniosła nam pasmo rozczarowań i fatalnych wyników. Mimo tego, dzięki pomyślnym rezultatom innych meczów, wciąż liczyliśmy na awans do Ekstraklasy. Marzeń pozbawiła nas kompromitująca porażka w ostatniej kolejce na własnym boisku. Do dymisji podał się trener Jerzy Brzęczek. Bilans zespołu piłkarskiego w tym sezonie jest jednoznacznie negatywny.

Jednocześnie w zarządzaniu klubami sportowymi należy patrzeć długofalowo – a zaangażowanie miasta w budowę wielosekcyjnej GieKSy jest właśnie taką długofalową inwestycją. W ostatnich latach dołożyliśmy wszelkich starań, by zbudować klub o solidnych fundamentach, stabilny finansowo, z dobrym zapleczem organizacyjnym, spełniającym oczekiwania zawodników i sztabu szkoleniowego.

Przez ostatni rok rozwinęliśmy także nowe sekcje, m.in. siatkarską i hokejową. Szczególnie miło zaskoczyli nas siatkarze, którzy nie tylko przyciągali na Spodek tysiące fanów, ale także potrafili pokonywać teoretycznie wyżej notowanych rywali. To pokazało, że budowa wielosekcyjnej GieKSy ma sens – bo dyscypliny te cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców, całych rodzin i mają potencjał wzrostowy, stając się dźwignią promocyjną miasta.

Całą sytuację wnikliwie przeanalizuję i o mojej decyzji w sprawie Zarządu GKS GieKSa Katowice SA oraz innych działaniach będę Państwa informować.