I liga – zacięta walka o awans

Wielu kibiców jest zdania, że rozgrywki polskiej I ligi są na poziomie wyższym niż te w Lotto Ekstraklasie. Być może jest w tym nieco prawdy, bo nie jest tajemnicą, że najlepsze drużyny tej klasy rozgrywkowej poradziłyby sobie szczebel wyżej, czego najlepszym przykładem są Arka Gdynia czy Wisła Płock, które awansowały w poprzednim sezonie, a dziś radzą sobie bardzo dobrze. Poza tym warto też przywołać przykład Zagłębia Lubin. Drużyna prowadzona przez Piotra Stokowca nie tylko gra dobrze, ale także z nie najgorszym skutkiem wystąpiła również w Lidze Europy. Z pewnością wiele radości w kolejnym sezonie swoim kibicom dadzą także drużyny, które awansują w tym roku. Kto włączy się więc w walkę o Lotto Ekstraklasę?

Zagłębie Sosnowiec i GKS Katowice

Jeśli spojrzymy dziś na tabelę, wydaje się, że największe szanse na awans mają piłkarze Zagłębia Sosnowiec, którzy dobrze grali już w poprzednim sezonie, choć wówczas do awansu nieco zabrakło. Cztery punkty mniej ma na razie Chojniczanka Chojnice, choć wydaje się, że poważnym rywalem dla Zagłębia do wygrania ligi jest prowadzony przez Jerzego Brzęczka GKS Katowice, który rozdziela te dwie drużyny. Na tę chwilę to chyba dwaj najwięksi kandydaci do awansu.

Co ze spadkowiczami?

Po kilkunastu kolejkach można powiedzieć już śmiało, że średnio w tej lidze radzą sobie spadkowicze, a więc drużyny Górnika Zabrze czy Podbeskidzia Bielsko-Biała, które okupują środkowe rejony tabeli. Mimo wszystko wydaje się, że one także w walce o awans nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa.