Bytovia bliżej półfinału Pucharu Polski

Piłkarze Drutexu Bytovii Bytów po pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski są bliżej awansu do najlepszej czwórki tegorocznych rozgrywek. Wszystko dzięki zwycięstwu na własnym boisku nad Arką Gdynia 2:1. Rozmiary zwycięstwa nie są więc wysokie i wydaje się, że to w dalszym ciągu Arka jest faworytem, to jednak triumf ten pozwala realnie myśleć drużynie z czołówki tabeli I ligi o awansie do półfinału. Martwi jedynie stracona bramka, bo goście jedynego gola strzelili w końcówce spotkania.

Powrót Surdykowskiego

Bramki dla zespołu gospodarzy w tym meczu strzelili Janusz Surdykowski oraz Jacek Bąk. Warto nadmienić, że dla tego pierwszego, który znany jest przecież z tego, że potrafi pokonywać bramkarzy rywali jest to pierwsza bramka w tym sezonie, co na pewno kibiców gospodarzy niezmiernie cieszy. Dla Arki bramkę honorową, która w kontekście dwumeczu i rewanżu w Gdyni może mieć niebagatelne znacznie, zdobył Paweł Abbott, który na boisku pojawił się w drugiej części meczu, zmieniając Zjawińskiego.

Liczą się derby

Oczywiście nie można nie docenić sukcesu Drutexu, ale trzeba sprawiedliwe powiedzieć, że trener Grzegorz Niciński na mecz do Bytowa nie zabrał kilku swoich podstawowych piłkarzy. Wszystko dlatego, że już w najbliższy weekend Arkę czeka derbowe spotkanie z gdańską Lechią, po którym jedna z drużyn będzie mogła cieszyć się panowaniem w Trójmieście przez okres kilku najbliższych miesięcy. W Gdyni nie ukrywają, że jest to dla nich obecnie najważniejsze.